Na Szczeliniec Wielki prowadzą dwie trasy turystyczne – żółta oraz czerwona. Od listopada do kwietnia wejście na szlak możliwe jest wyłącznie na własną odpowiedzialność. Aby dostać się na sam szczyt, trzeba pokonać dokładnie 665 kamiennych stopni. Zimą cały szlak jest oblodzony, dlatego przed wyjściem w góry koniecznie należy zaopatrzyć się w dobrej jakości buty trekkingowe oraz raczki turystyczne. Poza sezonem z trasy wyłączona jest duża część labiryntu skalnego, w tym droga prowadząca do popularnego Piekiełka. Możliwość podziwiania skał malowniczo pokrytych śniegiem, a także niezwykle urokliwej panoramy rozpościerającej się z tarasów widokowych z nawiązką rekompensuje jednak wszystkie niedogodności oraz cały trud włożony w wędrówkę. Ponadto zimą jest tutaj zdecydowanie mniej turystów.
Białe Skały, nazywane inaczej Białym Kamieniem lub Białymi Ścianami, stanowią doskonałą propozycję na zimową wyprawę. W okolice Białych Skał prowadzą dwa szlaki turystyczne – zielony łączący Kudowę-Zdrój i Batorów oraz żółty prowadzący z Radkowa do Batorówka. Pokonanie każdej z tras wymaga wielu godzin marszu, dlatego wyprawę warto zacząć już z samego rana. Najciekawsze tereny rozpoczynają się jednak w okolicach Lisiej Przełęczy znajdującej się na żółtym szlaku. Zwłaszcza w warunkach zimowych to właśnie w tym miejscu warto rozpocząć wędrówkę. Spacer umilają skalne formacje o intrygujących nazwach, które szczególnie przypadną do gustu najmłodszym turystom. Na trasie znajdują się również punkty widokowe, a także drewniany pomost prowadzący przez torfowiska. Białe Skały są również jednym z ciekawszych miejsc w Polsce do uprawiania wspinaczki skałkowej.
Na mapie najpiękniejszych miejsc w Sudetach zdecydowanie nie może zabraknąć zjawiskowego labiryntu składającego się z bloków skalnych. W sezonie letnim Błędne Skały odwiedzane są przez tłumy turystów, dlatego warto pokusić się o przyjazd tutaj zimą. Przy odrobinie szczęścia istnieje duża szansa, że podczas wyprawy nie spotkamy na szlaku żywej duszy. Wprawdzie oficjalnie trasa w tym czasie jest zamknięta, jednak istnieje możliwość eksplorowania tutejszych terenów na własną odpowiedzialność. Niesamowitych doznań wzrokowych dostarczają uformowane w fantazyjne kształty piaskowce, które dodatkowo pokryte lodem i śniegiem prezentują się naprawdę baśniowo. Emocji nie zabraknie również podczas przeciskania się pomiędzy ciasnymi szczelinami i korytarzami. Przez Błędne Skały poprowadzone są dwa oznakowane piesze szlaki turystyczne. Pokonanie całej trasy nie zajmuje dużo czasu, dlatego jest to doskonały kierunek również dla rodzin z dziećmi.
Jedną z największych atrakcji Gór Stołowych są Skalne Grzyby, czyli skupisko oryginalnie ukształtowanych form skalnych. Na trasie wiodącej przez las znajdują się niesamowite głazy w postaci grzybów, maczug, a także bram. Wiele skał posiada własne nazwy, których poznawanie może być niezwykle interesujące zwłaszcza dla najmłodszych turystów. Do Skalnych Grzybów prowadzi kilka pieszych szlaków turystycznych. Najszybciej do miejsca docelowego można dojść z Batorowa żółtym szlakiem. Zgodnie z informacjami podawanymi na mapach czas potrzebny na pokonanie tej trasy wynosi około 30 minut. Nieco mniej uczęszczaną przez turystów drogą jest niebieski szlak rozpoczynający się w miejscowości Polanica-Zdrój.